TNTeF: 2020, 10. évf. 2. szám
Megjelent: 2020-12-31 Előszó Barát Erzsébet i-ii PDFPDF (ENGLISH) Tanulmányok Górcső alatt: büntetőítéletek és bírói munka nőkkel szembeni erőszak ügyekben Kreatív kritikai jogi elemzés Sebestyén Andrea 1-24 PDF A verbális agresszió kevésbé nyilvánvaló esetei és leleplezésük Borbás Gabriella Dóra 25-98 PDF Petíció az abortusz-szabadság megőrzéséért 1973 (2. rész) Körösi Zsuzsa 99-133 PDF A láthatóság joga Michelle Obama Így lettem című önéletrajzában Kovács Ágnes Zsófia 134-160 PDF A fekete maszkulin flâneurség, városi hangtájképek és nemfehér nők hangjai Teju Cole Open city című regényében Mózes Dorottya 161-183 PDF Replika…
TNTeF 10. évfolyam 1. szám
Évf. 10 szám 1 (2020): A feminista kritika és a metszetelmélet Megjelent: 2020-06-29 Előszó Barát Erzsébet i-iii PDF (ENGLISH)PDF In memoriam In memoriam Zerkowitz Judit Friedrich Judit 1-2 PDF Tanulmányok Interszekcionalitás és lokális identitás magyar írónők első világháború utáni Erdélyben játszódó regényeiben Gulácsy Irén Hamueső Kádár Judit 3-23 PDF Identitáspolitikák válsága Az én-nel való szembesülés kísértetei Tóth Andrea 24-38 PDF Túl az excelszemléletű feminizmuson Az interszekcionalitás koncepcionális és politikai kihívásai ma Csányi Gergely, Kováts Eszter 39-66 PDF Roma lányok szexualitása tanár-szemmel Etnikai- és osztályegyenlőtlenségek diszkurzív újratermelődése a középiskolában Rédai Dorottya 67-87 PDF A catcalling megítélése és arra adott reakciók összefüggése…
Új TNTeF-szám!!!
9. ÉVFOLYAM 1. SZÁM (2019. JÚNIUS) Gender és szolidaritás: A feminista kritika és önszerveződés újragondolása Barát Erzsébet: Előszó TANULMÁNYOK Joó Mária: Embernek lenni sötét időkben: Butler és Arendt nyomán Kérchy Anna: A fajok közti szolidaritás poszthumán etikai lehetőségei? Kétes környezetvédelem a kortárs feminista performanszban és a mai magyar populáris kultúrában Kothencz-Török Katalin: Elbűvölő bajkeverők: Posztfeminista boszorkányok a tévébe Hódosy Annamária: Seprű, pálca, fakanál: A boszorkányság és a nőkérdés a filmvásznon Nagy Tamás: “Nőként egyébként nem rosszabb elviselni a turnézást?” A nők és a férfiak nyelvi reprezentációi a magyar rock/metál zenei diskurzusközösség…
14. Nyelv, ideológia, média konferencia
NYIM14 KONFERENCIA GENDER ÉS SZOLIDARITÁS: A FEMINISTA KRITIKA ÉS ÖNSZERVEZŐDÉS ÚJRAGONDOLÁSA „2018-ban a TNT Kutatócsoport tizennegyedik alkalommal rendezi meg éves konferenciáját, melynek célja a különféle magyarországi, illetve magyarnak tételeződő társadalmi és kulturális gyakorlatok, jelenségek és reprezentációk vizsgálata a magyar közegben, a ‛gender’ és a ‛szexualitások’ nézőpontjából. Az elmúlt egy év tükrében, a 14. konferencia hívószavául a szolidaritást választottuk. A programban olyan előadásokat igyekeztünk összeválogatni, amelyek a szolidaritás kapcsán vizsgálják (újra) a gender/szexualitás viszonyokat a kultúratudomány, az irodalomtudomány, a nyelvészet, a médiatudomány, a pedagógia, a történettudomány, a politológia, a szociológia…
Új TNTeF-szám!
NŐK ÉS HATALOM Barát Erzsébet: Előszó >> PDF TANULMÁNYOK Acsády Judit: Államszocializmus — nők — ellenzékiség >> PDF Adamik Mária: A „gender” a magyarországi közéleti és tudományos karanténban >> PDF Barát Erzsébet: Az előjogainak sérülését helyreállítani igyekvő „dühös államférfi” „nő”-ellenes hadjárata >> PDF Kováts Eszter: Az angolszász viták jelentősége a magyar kormányzat „genderideológiára” hivatkozó mozgósításában és a hamis szembeállítások meghaladásában >> PDF Perintfalvi Rita: A vallási fundamentalizmus és a politikai tekintélyelvűség egymásra találása a gender-ellenes és az emberi jogok elleni támadásokban >> PDF Hidasi Judit: A nők és a hatalom viszonya…